Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Bruce Xia Mr. Bruce Xia
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
bruce@cxdqtex.com 86-572-6196278
HomeМапа на сајтот
За нас
Основана е во 1999 година, ние сме комбиниран производител на предиво, сиви ткаенини, печатење и умирање и зашиени крајни производи. Можеме да произведеме скоро сите различни спецификации и квалитети на 100% полиестер микрофибер ткаенини за домашен текстил. Нашата фабрика обработува повеќе од 480 комплети авиони со вода, две машини за четкање, 4 машини DTY, две врежани машини, една машина за календари и две машини со втиснување во ултразвук. Ние бидете сигурни дека ќе им понудиме најдобар квалитет на сите наши клиенти цело време, топло добредојде да не посетите и да започнете...

Категории и производи

Ткаенини со полиестер за печатење на постери

Влечени ткаенини од полиестер микрофибер

Табела со полиестер за бели ткаенини

Табела за ткаенини со микрофибер од микрофибер од полиестер

Ткаенини за полиестер микрофибер WAX за печатење

Полиестер пластични точки ткаенина

Полиестер ултразвучна ткаенина

Полиестерска слабинска ткаенина

Ткаенина од полиестер Сеерсакер

Полиестер мини Мет ткаенина

Полиестерска сатенска ткаенина

Обоена ткаенина од полиестер

Душек од полиестер трико

Ткаени ткаенини Јута

Products Keywords
woven fabricscarbon fabricsprinted fabricsBed Sheet FabricPolyester Fabricembossed fabricsMicrofiber FabricWax Printed FabricHome Textile Fabrictwill woven fabricsprinted wax fabricssolid color fabricsJacquard Microfiber3D embossed fabricsembossed wax fabrics100%polyester fabricstripe woven fabricssquare woven fabricsbubble embossed fabricspigment printed fabricsТрикот душекdisperse printed fabricsИ Warp и Weft Are Slubtransfer printed fabricsМини ткаенинаЈута ткаенинаАлое ткаенинаБели ткаениниСлаба ткаенинаSeersucker ткаенинаТкаенина Spandex WpТкаени ткаенини3cm врежана лентаТабела за креветВрежана ткаенинаврежана ткаенинаВтиснат ткаениниТкаенина со восокWp обоена ткаенинаЛист за полиестерТкаенина ткаенинаQuакард микрофиберPFD обоена ткаенинаЈаглерод ткаенини3Д врежани ткаениниV ткаенини ткаениниЛегла за цврсти бои3Д врежана ткаенинаТкаенина од лавандаТкаенини за креветиМикрофибер ткаенинаПлан за бели креветиПостери за полиестерПечатење на ткаениниКрпа за лист ткаенинаЛист од алое ткаенинаВосок и втиснат восокВодоотпорна ткаенинаМеур ткаенина од меурУлтразвучна ткаенинаЈута перница ткаенинаТретман бели ткаениниДобро ткаени ткаениниПредиво обоена ткаењеТвоен кревет лист ТвилВосок ткаенина во правЛист од сатен ткаенинаТкаенини со бел креветПолиестерска ткаенинаВтиснат восок ткаениниЛист за кревет со сатенТкаени ткаенини quакардТкаени ткаени ткаениниТкаенина со постелнинаВрежана ткаенина од 1 см100 полиестерски кревети100 полиестерски листови100 полиестер постелнини100 полиестер микрофиберЛист ткаенина за катјонЦврста ткаенина во бојаЛист за пластични точкиПлетена ткаенина од 1 смТкаенини со цврста бојаЛист за мини мини-креветТкаенина за лист JacакардМала квадратна ткаенинаПолиестер бела ткаенинаЛист ткаенини од лавандаТабела за бели полиестерБоење ткаенина за ткаење100 полиестерска ткаенинаВлечен лист од полиестерЛист за кревети СеерскерДушек од полиестер трикоДекоративен модел quакард100% полиестерски ткаениниДомашен текстил ткаенинаПластични точки ткаенина100% полиестерска ткаенинаТкаенина со лист од сатенУлтразвучен лист за леглаЛист за кревет PFD ткаенинаМеур ткаенини со меурчињаТкаенини од ткаени quакардУлтразвучни бели ткаениниПечатени восочни ткаениниЛист за кревети за слабини100% полиестер V Twill ткаенинаЛист водоотпорен ткаенинаПлоштадна ткаени ткаениниПечатена восочна ткаенинаТкаенини за лист од карбонОбоена катјонска ткаенинаПолиестер микрофибер ДобиПигмент печатена ткаенинаЛист за полиестер СеерскерПлоштад пловен кревет листВосочни ткаенини во прилогПечатени плочи од ткаениниАнтибактериски постелнинаВлечена ткаенина за белилоВтисна ткаенина од тапацирТрико ткаенина за ткаениниВосочна ткаенина во прилогПолиестерски бели ткаениниУлтразвучно берза ткаенинаКвадратна врежана ткаенинаДомашна текстилна ткаенина100 Растерува лист за креветиТкаенина за печатење со embbossТкаенини со бела втиснувањеОбоена ткаенина за печатењеЛист ткаенини врежани плочиПолиестер мини Мет ткаенинаТкаенина од дијамант JacакардЛист за кревет против пилингПигментна сатенска ткаенинаЛистови за кревети на quакардТабела за полиестер мини-МетТкаенина за ткаенини за масаЛист за печатење на ткаениниРазнесува печатена ткаенинаТкаени ткаенини на плоштадотВлечена лента од полиестер 3cmЛист за полиестерска слабинаВтиснат ткаенини за печатењеПлоштад плоштад со полиестерТкаени плочки за ткаени лентиАнтибактериски бели ткаениниВтиснат полиестер микрофиберТкаенина со меур под притисокПолиестер катјонска ткаенинаТкаенина за восок за печатењеТкаенини со меур под притисокТкаенини со полиестер во бојаЕлектрични проводни ткаениниПолиестерски пластични точкиПолиестер 3Д врежана ткаенинаВлечена ткаенина од полиестерУлтразвучен лист за полиестерТкаени ткаенини со постелнинаТрансфер на печатена ткаенинаПлетена ткаенина од полиестерТкаенини со календарски лентиТрансфер на печатени ткаениниТкаенини за калиндрични лентиТкаенини со печатени пигментиТкаенини со врежана полиестерТкаенина со полиестер трикостПолиестер ткаенина од лаванда100% полиестерски бели ткаениниКрпа за мебел врежана ткаенинаЛист од пигмент сатен ткаенина100% алое ткаенина со постелнинаТкаенини со полиестер мини МетТкаенина од ткаенина од праскаВлечени ткаенини од микрофиберТкаенини со карбонски ткаениниТкаени постери од полиестер TwillТкаени ткаенини со лента од 3 смПолиестер ултразвучна ткаенина100% сатен ткаенина со постелнинаТкаенини со печатени две страниТкаенина за ткаенини со трикови100 дисперзира печатена ткаенинаПечатена полиестерска ткаенинаКатјон ткаенина со лист креветиВосочна ткаенина во златна правУлтразвучна пигментна ткаенинаПолиестерска сатенска ткаенинаТкаенина од полиестер Сеерсакер100% полиестер карбонски ткаениниТкаени ткаенини од полиестер TwillПолиестер бели врежани ткаенини100 ткаенини врежани со полиестерПолиестерска слабинска ткаенинаПлоча за кревет V твилна ткаенина3Д врежана полиестерска ткаенинаПлоча за пластика од полиестер PFDТкаенина за печатење со пигментиТкаени ткаенини од полиестер 1 смЕлектрична спроводлива ткаенинаТкаенина од полиестер за седиштаВрежана ткаенина од 100% полиестерТабела со полиестер за ултразвукОблекување со календари за боењеПлатни за ткаенини со цврста бојаПлатно ткаени ткаени ленти од 3 смРедовно оптичко календирано белоПлоштад плоштад врежана ткаенинаАло Вера третман на бели ткаениниАнтипилинг третман Бела ткаенинаУлтразвучно ткаенина на ембосијаV ткаени ткаенини во форма на добиЛист за кревет ВП обоена ткаенинаТкаенини од полиестер за печатењеРаспрснете ја ткаенината со крзноТкаенина за седишта на автомобилиЛист на ултразвучно бела ткаенинаЛист за кревет 3Д врежана ткаенина100% предиво обоена ткаени ткаениниТкаенини со печатење од полиестерТкаенина за домашни текстил Spandex WpПечатени врежани восочни ткаениниРаспрснете ги печатените ткаениниИзработка на јаже и груба ткаенинаПолиестер мала квадратна ткаенина100% ткаенина за ткаење од полиестерПечати лист за ткаенини за кревети100% полиестер декоративни ткаениниПолиестерска ткаенина на белилотоПлоча за кревет 1 см од ткаени лентиТабела за кревети Серскер ткаенинаПластични точки ткаенини од кучињаВлечена ткаенина меур од полиестерТабела со впечаток од врежана лентаТкаенини од полиестерски календариТабела за кревети Мини Мет ткаенинаЕлектрична спроводна ткаенина шемаТкаенина за постелнина со полиестерТкаенина од полиестер за постелнинаПлетен плоштад за полиестер квадратПечатени и врежани восочни ткаениниДекоративни модели Jacакард ткаенинаТретман против пилинг Бели ткаениниТабела за кревети Габардин ткаенинаЛист за полиестерска сатенска сатен100% ткаенини за полиестерски креветиТкаенини за постелнина со полиестер100 ткаенини со јаглерод од полиестерТкаенини од полиестер со цврста бојаТкаенини со полиестер за бели лимовиЛекување на кревети со бели ткаениниПолиестер ултразвучно бела ткаенинаТабела со полиестер за бели ткаениниЕлектрична спроводна ткаенина од 2 смЕлектрична спроводна ткаенина од 1 смПолиестер врежана ткаенина за белилоТкаенина за постелнини на автомобилиТкаенини за отпечатоци од постелнинаВосочна ткаенина во прав од полиестерАнтибактериски третман Бела ткаенинаАнтибактериски третман Бели ткаениниТабела со полиестер за вградени лентиТкаени ткаенини од полиестерска лентаЕлектрична спроводлива лента ткаенинаВолнени ткаенини со восок со полиестерТабела за кревети Мал квадрат ткаенинаПлоча за кревет Typeвезда Точки ткаенинаПлунка за пластични плочи од полиестерТкаенина од полиестер дијамант JacакардПолиестер разликува печатена ткаенинаПластични точки ткаенина од типот цветВосочни ткаенини восок од злато во правЛист на ултразвучна пигментна ткаенинаПлетени ткаенини со лента за постелнинаТкаени ткаенини од плоштад од полиестерВосочни ткаенини со печатени две страниТкаенини за ткаенини на твојни ткаениниКалапери за боење и втиснување ткаениниЛист за кревет ја раздвојува ткаенинатаТрансфер на лист за печатени материјалиПластична точка на ткаенина со пункција100% полиестер врежана ткаенина за белилоПроизводи за печатење памук со меур крепВосок ткаенина за печатење од две страниПластични точки ја пробиваат ткаенинатаПлоча за полиестер водоотпорен ткаенина100% полиестер ултразвучна берза ткаенинаПлетена ткаенина од плоштад од полиестерПлоча за цветни пластични точки ткаенинаОптички калентриран лист за бели креветиВлечени ткаенини од полиестер микрофибер100% полиестер пигментно ткаенина ткаенинаПолиестер полиестер ултразвучно ткаенинаПолиестер ултразвучна пигментна ткаенинаВосочни ткаенини со печатење од полиестерСатен ткаенина од полиестер за постелнинаПластични точки ткаенини од типот StarвездаДекоративни модели Wакард ткаени ткаениниПлоча за печатење со пигмент на постелнинаТабела со кревет дијамант Jacакард ткаенинаЕлектрична спроводлива лента од полиестерТкаенина од меур од полиестер под притисокПолиестерска пигментска сатенска ткаенинаПечатена ткаенина за печатење од полиестерТкаени ткаенини од полиестер за постелнинаЕлектрична спроводна ткаенина од полиестерРедовна оптичка калентрирана бела ткаенинаТретман на полиестер Ало Вера Бели ткаениниТкаени ткаенини од полиестер V облик на добиВосочна ткаенина со една печатена полиестерОтпечатена ткаенина со пигмент од полиестерУлтразвучни ткаенини од полиестер полиестерТкаенина за кожата од праска од полиестер TwillТкаенина за миење на микрофибер од полиестерТкаенини со полиестер за печатење на постериТабела за кревет врежани со ленти за ткаениниКатјоном ткаенина за постелнина со полиестерПластични точки ткаенини од полиестер Starвезда100% полиестер антипилинг третман Бела ткаенинаРедовен лист Редовно оптичко календирано белоЛист за кревет за боење на вметнување ткаенинаТкаенини од карбонски полиестер за постелнинаЕлектрична спроводна ткаенина од полиестер 1смЕлектрична спроводна ткаенина од полиестер 2смПластични точки од пластични точки од полиестерТкаенини за печатење од микрофибер од полиестерТкаенина за ткаенини со табли со јута со перницаТабела со полиестер за кревети Габардин ткаенинаЕлектрично спроводлива ткаенина 100% полиестер 2смПолиестер со две страни печатени восочни ткаениниЛист за полиестер за леќи Оптичко календирано белоОбоена катјонска ткаенина со полиестерски кревети100 ткаенини со пластични плочи за јаглерод ткаениниОтпечатена ткаенина за пренесување на лист хартијаЛист за кревет Дисперзирајте ја ткаенината со крзноТабела за полиестер за постелнини Wp обоена ткаенинаТкаенини од електрична спроводна лента од полиестерТретман на полиестер против антипилско бела ткаенинаЛист од пластика со пластични точки ја пробива ткаенинатаПлоча за полиестер за растурање ја распрскува ткаенината со крзно
Список со поврзани производи