Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Bruce Xia Mr. Bruce Xia
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
bruce@cxdqtex.com 86-572-6196278
HomeЗа нас
За нас Сертификати Прикажи компанија
Основана е во 1999 година, ние сме комбиниран производител на предиво, сиви ткаенини, печатење и умирање и зашиени крајни производи. Можеме да произведеме скоро сите различни спецификации и квалитети на 100% полиестер микрофибер ткаенини за домашен текстил. Нашата фабрика обработува повеќе од 480 комплети авиони со вода, две машини за четкање, 4 машини DTY, две врежани машини, една машина за календари и две машини со втиснување во ултразвук. Ние бидете сигурни дека ќе им понудиме најдобар квалитет на сите наши клиенти цело време, топло добредојде да не посетите и да започнете бизнис.
Информации за компанијата

Бизнис тип : Manufacturer

Палета на производи : Bed Sheets , Bedding Set , Other Bedding Textile

Производи / услуга : Микрофибер ткаенина , Ткаенина со постелнина , Домашна текстилна ткаенина , Полиестерска ткаенина , Ткаенина со восок , Quакард микрофибер

Вкупно вработени : 201~500

Капитал (Милиони САД $) : 1000

Основана е година : 2010

Сертификат : ISO14001 , ISO9001 , GS , Oeko-Tex Standard 100

Адреса на компанијата : Meishan Industral PARK,Changxing county,Zhejiang, Huzhou, Zhejiang, China

Трговски капацитет
Трговски информации

Incoterm : FOB,CFR,CIF,EXW

Terms of Payment : L/C,T/T,D/P

Peak season lead time:One month

Off season lead time :Within 15 workday

Годишен обем на продажба (милион американски долари) : US$10 Million - US$50 Million

Годишен обем на купување (милион американски долари) : Below US$1 Million

Извозни информации

Процент на извоз : 81% - 90%

Главни пазари : Africa , Americas , Asia , Caribbean , East Europe , Europe , Middle East

Nearest Port : shanghai,ningbo

Режим за увоз и извоз:

Производствен капацитет

Број на производни линии :6

Број на персоналот на КК :11 -20 People

ОЕМ услуги обезбедени :no

Фабричка големина (Sq.meters) :10,000-30,000 square meters

Локација на фабриката :Da Xuan Road NO.25,Meishan Industrial Park,Changxing County,Zhejiang,China

Company Capacity
Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи